Obnovenie prevádzky Detského letného kina

S radosťou oznamujeme všetkým malým aj veľkým divákom Detského letného kina na Námestí A. Hlinku, že od utorka 23.7.2019 bude obrazovka znovu v prevádzke a dva filmy, ktoré nebolo z technických príčin možné premietnuť budú premietnuté počas dvoch nasledujúcich štvrtkov v štandardnom čase. Program na najbližšie dva týždne:

  • Utorok 23.7.2019 – Dve a pol kačky
  • Štvrtok 25.7.2019 – Bocian Riško
  • Utorok 30.7.2019 – Čertova nevěsta
  • Štvrtok 1.8.2019 – Deep: Dobrodružstvo pod hladinou

Premietanie do konca augusta bude prebiehať v plánovaných termínoch.

Žilinské kultúrne leto oživia, budúci týždeň Tvorivé remeselné dielne

Kultúrne leto v Žiline je v plnom prúde. Pestrý program podujatí, koncertov a športových či umeleckých aktivít pokračuje aj najbližšie dni.

Letné kino - Telka v meste nebude vysielať až do odvolania

V utorok 9. júla 2019 spôsobila nečakaná odstávka elektrického prúdu technický problém vo vysielaní Telky v meste na Námestí Andreja Hlinku. Z uvedeného dôvodu je letné kino pozastavané, a to až do doby odstránenia poruchy.

Ensamble Zohra

11.7.2019 o 20­.00 hod. na Mariánskom námestí v Žiline

Zohra – prvý čisto ženský orchester z Afganistanu, tvorený z členiek, ktoré ako prvé ženy vo svojej krajine za posledných 30 rokov študovali hudbu. Hoci sa doma stretávajú s vyhrážkami a inými hrozbami, vo svete si vyslúžili uznanie médií ako napríklad BBC, NPR, CNBC, The New Yourk Times, Le Figaro, La Repubblica a mnohých ďalších. Na svojich koncertoch sa chcú podeliť so svetom o ich kultúru i posolstvo nádeje.

Začína Žilinské kultúrne leto, ktoré aj v tomto roku prináša niekoľko noviniek

Najbližšie tri mesiace ožije Žilina množstvom kultúrnych a športových podujatí, koncertov, festivalov či letných premietaní filmov pod holým nebom. Už zajtra začína obľúbené Žilinské kultúrne leto, ktoré aj v tomto roku pritiahne do ulíc mesta množstvo návštevníkov.