Sever proti Juhu

Každé mužstvo odohrá jedno stretnutie, kt. bude v dĺžke cca 30 minút (závisí od počtu prihlásených družstiev). Uverejnený rozpis zápasov bude na www.sport.zilina.sk od 4. septembra 2019. Prihlasovanie družstiev možné do 3.septembra 2019 do 12:00. Prihlasovanie prebieha na www.sport.zilina.sk

Beh na Dubeň

Vo štvrtok 29. augusta 2019 sa uskutoční v Žiline už v poradí 8. ročník športového podujatia s názvom “Beh na Dubeň”. Podujatie je súčasťou Žilinského kultúrneho leta.

Prilasovanie na http://www.janrun.sk/…beh_na_duben

Letný maratón kultúrnych podujatí pokračuje aj v auguste

Už mesiac spríjemňujú letné dni Žilinčanom a návštevníkom mesta koncerty, vystúpenia či kultúrne a športové podujatia. Žilinské kultúrne leto 2019 má za sebou prvý mesiac, no aj v auguste sa môžeme tešiť na pestrý program, skvelé koncerty a množstvo zaujímavých aktivít. Už tento piatok 2. augusta ožije Mariánske námestie hudbou Mareka Brezovského v podaní výnimočných hudobníkov na koncerte projektu Hrana. Neopakovateľné hudobné vystúpenie začína o 20.00 hod. a je bezplatné. Budúci týždeň si na svoje prídu nadšenci histórie. V piatok 9. augusta sa Mariánske námestie prenesie do čias dávno minulých vďaka obľúbenému Stredovekému dňu, ktorý je už po dvanástykrát súčasťou kultúrneho leta.

Obnovenie prevádzky Detského letného kina

S radosťou oznamujeme všetkým malým aj veľkým divákom Detského letného kina na Námestí A. Hlinku, že od utorka 23.7.2019 bude obrazovka znovu v prevádzke a dva filmy, ktoré nebolo z technických príčin možné premietnuť budú premietnuté počas dvoch nasledujúcich štvrtkov v štandardnom čase. Program na najbližšie dva týždne:

  • Utorok 23.7.2019 – Dve a pol kačky
  • Štvrtok 25.7.2019 – Bocian Riško
  • Utorok 30.7.2019 – Čertova nevěsta
  • Štvrtok 1.8.2019 – Deep: Dobrodružstvo pod hladinou

Premietanie do konca augusta bude prebiehať v plánovaných termínoch.

Žilinské kultúrne leto oživia, budúci týždeň Tvorivé remeselné dielne

Kultúrne leto v Žiline je v plnom prúde. Pestrý program podujatí, koncertov a športových či umeleckých aktivít pokračuje aj najbližšie dni.

Letné kino - Telka v meste nebude vysielať až do odvolania

V utorok 9. júla 2019 spôsobila nečakaná odstávka elektrického prúdu technický problém vo vysielaní Telky v meste na Námestí Andreja Hlinku. Z uvedeného dôvodu je letné kino pozastavané, a to až do doby odstránenia poruchy.

Ensamble Zohra

11.7.2019 o 20­.00 hod. na Mariánskom námestí v Žiline

Zohra – prvý čisto ženský orchester z Afganistanu, tvorený z členiek, ktoré ako prvé ženy vo svojej krajine za posledných 30 rokov študovali hudbu. Hoci sa doma stretávajú s vyhrážkami a inými hrozbami, vo svete si vyslúžili uznanie médií ako napríklad BBC, NPR, CNBC, The New Yourk Times, Le Figaro, La Repubblica a mnohých ďalších. Na svojich koncertoch sa chcú podeliť so svetom o ich kultúru i posolstvo nádeje.

Začína Žilinské kultúrne leto, ktoré aj v tomto roku prináša niekoľko noviniek

Najbližšie tri mesiace ožije Žilina množstvom kultúrnych a športových podujatí, koncertov, festivalov či letných premietaní filmov pod holým nebom. Už zajtra začína obľúbené Žilinské kultúrne leto, ktoré aj v tomto roku pritiahne do ulíc mesta množstvo návštevníkov.