ŽILINSKÉ KULTÚRNE LETO

HUDBA, TANEC

ŠPORT

MUZEÁ, VÝSTAVY

KINO

INÉ PODUJATIA
 
 

JOGA V PARKU
Park Ľudovíta Štúra
Každý utorok a štvrtok o 7.00 hod. počas prázdninových mesiacov hodinové cvičenie jogy s certifikovanou lektorkou. Svieža myseľ – zdravé telo.
 

TAI CHI
Park Ľudovíta Štúra
Každú stredu a piatok o 7.00 hod. počas prázdninových mesiacov hodinové cvičenie.
 

VÝTVARNÉ UTORKY
Sad SNP
Každý utorok o 17.00 hod. pocas prázdninových mesiacov – výtvarný workshop s kompletným kresliarskym materiálom a nápomocným lektorom.
 

V PRÍPADE NEPRIAZNIVÉHO POČASIA SA MARIÁNSKE LETO A HUDOBNÁ STREDA KONAŤ NEBUDÚ.
 

Letné kino pre deti na Námestí A. Hlinku: Náhradný termín v prípade zlého pocasia je vždy vo štvrtok toho týždna.
 

1.7. – 31.8.
Outdoor adventure game
Ak ti chýba dobrodružstvo, akcia, či zábava s partiou na čerstvom vzduchu, táto mestská hra je presne to, čo hľadáš.
 

20. júna – 9. augusta
Stano Lajda / Rekonštrukcia “Poslednej večere“ Leonarda da Vinci
Rosenfeldov palác / Výstava
 

1. júla – 1. augusta
POST BELLUM / Príbehy 20. storočia
Námestie Andreja Hlinku / Výstava
 

JÚN

27. – 30. jún

Fest Anča
Medzinárodný festival animácie
viac info
 


JÚL

2. júl

Bodi: Psia superstar
Letné kino pre deti / o 18.00 hod. / Námestie A. Hlinku
 

BlacKkKlansman
o 21.00 hod. / Letné kino / Stanica Žilina – Záriečie
 

JOGA V PARKU
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

VÝTVARNÉ UTORKY
o 17.00 hod. / Sad SNP
 
 

3. júl

DH Fatranka
o 16.30 hod. / Sad SNP / Hudobná streda
 

TAI CHI
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 
 

4. júl

JOGA V PARKU
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 
 

5. júl

TDA Dancis / Lotyšsko
The Blue Time
o 20.00 hod. / Mariánske námestie / Mariánske leto
 

TAI CHI
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 
 

8. júl

Da Vinci / Freska
LETNÁ TVORIVÁ DIELŇA PRE DETI
14.00 – 16.00 hod. / Rosenfeldov palác
 
 

9. júl

JOGA V PARKU
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

Bocian Riško
Letné kino pre deti / o 18.00 hod. / Námestie A. Hlinku
 

Nehanební Bastardi
o 21.00 hod. / Letné kino / Stanica Žilina – Záriečie
 

VÝTVARNÉ UTORKY
o 17.00 hod. / Sad SNP
 
 

10. júl

TAI CHI
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

DH Brodňanka
o 16.30 hod. / Sad SNP / Hudobná streda
 

Botticelli / Peklo
(r. Ralph Loop, 2016)
o 18.00 hod. / Rosenfeldov palác / Premietanie
 
 

11. júl

JOGA V PARKU
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

Ensamble Zohra
Afganský ženský orchester
o 19.30 hod. / Mariánske námestie / Mariánske leto
 

Szabó / Turcerová / Maceček
o 19.00 hod. / Rosenfeldov palác / Koncert
 
 

12. júl

TAI CHI
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

FOTOFEST
10.00 – 17.00 hod. / Národná ulica
 

Doris Day Band
o 19.30 hod. / Mariánske námestie / Mariánske leto
 
 

13. júl

Výstava historických vozidiel
10.00 – 12.30 hod. / Mariánske námestie
 
 

14. júl

Zlaté časy budatínske
o 10.00 hod. / expozícia Budatínsky hrad
 

Ľudia a poklady lužickej kultúry
o 14.00 hod. / expozícia Budatínsky hrad
 
 

15. júl

Da Vinci / Vynálezy I.
LETNÁ TVORIVÁ DIELŇA PRE DETI
14.00 – 16.00 hod. / Rosenfeldov palác
 
 

16. júl

JOGA V PARKU
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

Deep: Dobrodružstvo pod hladinou
Letné kino pre deti / o 18.00 hod. / Námestie A. Hlinku
 

King Skate
o 21.00 hod. / Letné kino / Stanica Žilina – Záriečie
 

VÝTVARNÉ UTORKY
o 17.00 hod. / Sad SNP
 
 

17. júl

TAI CHI
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

DH Senioranka
o 16.30 hod. / Sad SNP / Hudobná streda
 
 

18. júl

JOGA V PARKU
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

Katka Košcová a Daniel Špiner
o 19.00 hod. / Rosenfeldov palác / Koncert
 
 

19. júl

TAI CHI
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

V8 Band
Rockin´ballsr
o 19.30 hod. / Mariánske námestie / Mariánske leto
 
 

20. júl

Vrba Wetzler Memorial
s koncertom Al kanfej hasalom speváckeho zboru Eben Ezer
o 18.00 hod. / Nová synagóga
 

Nočná prehliadka na hrade Strečno
o 21.00, 22.00, 23.00 hod. / expozícia hrad Strečno
 
 

22. júl

Tvorivé remeselné dielne
10.00 – 18.00 hod. / Mariánske námestie
 

Da Vinci / Vynálezy II.
LETNÁ TVORIVÁ DIELŇA PRE DETI
14.00 – 16.00 hod. / Rosenfeldov palác
 
 

23. júl

JOGA V PARKU
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

Tvorivé remeselné dielne
10.00 – 18.00 hod. / Mariánske námestie
 

Dve a pol kačky
Letné kino pre deti / o 18.00 hod. / Námestie A. Hlinku
 

Božena Lencová / Planina snov
Krst knihy spojený s besedou
o 17.00 hod. / Rosenfeldov palác
 

Climax
o 21.00 hod. / Letné kino / Stanica Žilina – Záriečie
 

VÝTVARNÉ UTORKY
o 17.00 hod. / Sad SNP
 
 

24. júl

TAI CHI
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

Tvorivé remeselné dielne
10.00 – 18.00 hod. / Mariánske námestie
 

DH Senioranka
o 16.30 hod. / Sad SNP / Hudobná streda
 

Raffaello / Lord umenia
(r. Luca Viotto, 2017)
o 18.00 hod. / Rosenfeldov palác / Premietanie
 
 

25. júl

JOGA V PARKU
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

Tvorivé remeselné dielne
10.00 – 18.00 hod. / Mariánske námestie
 

Kiosk
festival nového slovenského divadla a tanca
viac miest v Žiline
 
 

26. júl

TAI CHI
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

Tvorivé remeselné dielne
10.00 – 18.00 hod. / Mariánske námestie
 

KLAN
NO CONTROL
o 19.30 hod. / Mariánske námestie / Mariánske leto
 

Kiosk
festival nového slovenského divadla a tanca
viac miest v Žiline
 
 

27. júl

Budatínske hradovánky II.
8.00 – 18.00 hod. / Areál Budatínskeho hradu
 

Kiosk
festival nového slovenského divadla a tanca
viac miest v Žiline
 
 

28. júl

Budatínske hradovánky II.
8.00 – 18.00 hod. / Areál Budatínskeho hradu
 

Kiosk
festival nového slovenského divadla a tanca
viac miest v Žiline
 
 

29. júl

Da Vinci / Apropriácia
LETNÁ TVORIVÁ DIELŇA PRE DETI
14.00 – 16.00 hod. / Rosenfeldov palác
 
 

30. júl

JOGA V PARKU
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

Čertova nevěsta
Letné kino pre deti / o 18.00 hod. / Námestie A. Hlinku
 

Uteč
o 21.00 hod. / Letné kino / Stanica Žilina – Záriečie
 

VÝTVARNÉ UTORKY
o 17.00 hod. / Sad SNP
 
 

31. júl

TAI CHI
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

DH Senioranka
o 16.30 hod. / Sad SNP / Hudobná streda
 
 


August

1. august

JOGA V PARKU
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

Plyš / Katka Žilová
o 19.00 hod. / Rosenfeldov palác / Koncert
 
 

2. august

TAI CHI
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

HRANA live
Mariánske námestie / Mariánske leto
 

Studencki Zespół Góralski Skalni (Krakov, PL)
o 16.00 hod. / Mariánske námestie
 

Tomáš Janypka: Nové sady
o 20.00 hod. / Stanica Žilina-Záriečie / Divadlo
 
 

3. august

Zbojníckym chodníčkom
9.00 – 16.30 hod. / expozícia Jánošík a Terchová
 
 

6. august

JOGA V PARKU
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

VÝTVARNÉ UTORKY
o 17.00 hod. / Sad SNP
 

Justin: Malý velký rytier
Letné kino pre deti / o 18.00 hod. / Námestie A. Hlinku
 

Thelma & Louise
o 20.30 hod. / Letné kino / Stanica Žilina – Záriečie
 
 

7. august

TAI CHI
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

DH Strečnianka
o 16.30 hod. / Sad SNP / Hudobná streda
 

Caravaggio / Duša a krv
(r. Jesus Garcès Lambert, 2018)
o 18.00 hod. / Rosenfeldov palác / Premietanie
 
 

8. august

JOGA V PARKU
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 
 

9. august

TAI CHI
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

STREDOVEKÝ DEŇ
o 14.00 hod. / Mariánske námestie
 
 

10. august

Teroristka
r. Radek Bajgar, 2019, ČR/SR, 95 min.
o 21.00 hod. / BAŽANT KINEMATOGRAF / Mariánske námestie
 

Vrba Wetzler Memorial
s koncertom arménskych ľudových piesní Karin Sarkisjan
o 18.00 hod. / Nová synagóga
 
 

11. august

Hradné hry Žofie Bosniakovej
9.00 – 17.00 hod. / expozícia hrad Strečno
 

Hastrman
r. Ondřej Havelka, 2018, ČR, 100 min.
o 21.00 hod. / BAŽANT KINEMATOGRAF / Mariánske námestie
 
 

12. august

Trabantom tam a zase spät
r. Ondřej Havelka, 2019, ČR, 118 min.
o 21.00 hod. / BAŽANT KINEMATOGRAF / Mariánske námestie
 
 

13. august

JOGA V PARKU
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

VÝTVARNÉ UTORKY
o 17.00 hod. / Sad SNP
 

Poštár Pat vo filme
Letné kino pre deti / o 18.00 hod. / Námestie A. Hlinku
 

Niet Návratu
o 21.00 hod. / Letné kino / Stanica Žilina – Záriečie
 

Dôverný nepriateľ
r. Karel Janák, 2018, ČR, 112 min.
o 21.00 hod. / BAŽANT KINEMATOGRAF / Mariánske námestie
 
 

14. august

TAI CHI
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

DH Senioranka
o 16.30 hod. / Sad SNP / Hudobná streda
 

Ženy v behu
r. Martin Horský, 2019, ČR, 93 min.
o 21.00 hod. / BAŽANT KINEMATOGRAF / Mariánske námestie
 
 

15. august

JOGA V PARKU
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

Jana Hojstričová / Albumové listy
o 17.30 hod. / Rosenfeldov palác / Vernisáž
 

Trio Olga: Peace
o 20.00 hod. / Stanica Žilina-Záriečie / Fyzické divadlo v jurte
 
 

16. august

TAI CHI
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

Bavme sa varením
Mariánske námestie
 

BMX Freestyle Show
Námestie Andreja Hlinku
 

Trio Olga: Peace
o 20.00 hod. / Stanica Žilina-Záriečie / Fyzické divadlo v jurte
 
 

17. august

Brodnianske slávnosti
MC Brodno
 

Rajecká Anča
9.00 – 16.00 hod. / expozícia Múzeum dopravy v Rajeckých Tepliciach
 

Žilinský triatlon 2019
8.00 – 20.00 hod. / Vodné dielo Žilina
 
 

18. august

Rajecká Anča
9.00 – 16.00 hod. / expozícia Múzeum dopravy v Rajeckých Tepliciach
 

Žilinský triatlon 2019
8.00 – 16.30 hod. / Vodné dielo Žilina
 
 

20. august

JOGA V PARKU
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

VÝTVARNÉ UTORKY
o 17.00 hod. / Sad SNP
 

Kovář z podlesí
Letné kino pre deti / o 18.00 hod. / Námestie A. Hlinku
 

Potomkovia ľudí
o 21.00 hod. / Letné kino / Stanica Žilina – Záriečie
 
 

21. august

TAI CHI
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

DH Fatranka
o 16.30 hod. / Sad SNP / Hudobná streda
 
 

22. august

JOGA V PARKU
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

AdHoc Orchestra
o 19.00 hod. / Rosenfeldov palác / Koncert
 
 

23. august

TAI CHI
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

DOŽINKY
folklórny festival
Mariánske námestie
 

Oldtimer Rallye Tatry
11.00 – 13.00 hod. / Námestie Andreja Hlinku
 
 

24. august

DOŽINKY
folklórny festival
Mariánske námestie
 

Nočná prehliadka na hrade Strečno
o 21.00, 22.00, 23.00 hod. / expozícia hrad Strečno
 
 

27. august

JOGA V PARKU
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

VÝTVARNÉ UTORKY
o 17.00 hod. / Sad SNP
 

Luis a ufóni
Letné kino pre deti / o 18.00 hod. / Námestie A. Hlinku
 

The Disaster Artists
o 21.00 hod. / Letné kino / Stanica Žilina – Záriečie
 
 

28. august

TAI CHI
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

DH Predmierčanka
o 16.30 hod. / Sad SNP / Hudobná streda
 
 

29. august

JOGA V PARKU
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

Beh na Dubeň
o 9.00 hod. / MČ Budatín
 
 

30. august

TAI CHI
7.00 – 8.00 hod. / Park Ľudovíta Štúra
 

3DRIVE
o 19.30 hod. / Mariánske námestie / Mariánske leto
 
 

31. august

Finále žilinskej beachvolejbalovej ligy
o 8.00 hod. / Námestie Andreja Hlinku
 

Záhada ukradnutého pokladu
o 18.00, 19.00, 20.00, 21.00 a 22.00. hod. / expozícia Budatínsky hrad
 
 


September

1. september

Finále žilinskej beachvolejbalovej ligy
o 8.00 hod. / Námestie Andreja Hlinku
 
 

4. september

Freriks and collective
Súčasný tanec
o 19.00 hod. / Nová synagóga
 

SLNKO NA SKALÁCH 2019
outdorový festival / Sála mestského úradu v Žiline
 
 

5. september

Inter Nos
Mariánske námestie
 

Sever proti Juhu
Žilincania sa bavia futbalom aj na piesku / Námestie A. Hlinku
 

SLNKO NA SKALÁCH 2019
outdorový festival / Sála mestského úradu v Žiline
 
 

6. september

Sever proti Juhu
Žilincania sa bavia futbalom aj na piesku / Námestie A. Hlinku
 

Burza športových klubov
Námestie Andreja Hlinku
 

ZÁVEREČNÁ
Dave Brannigan / Helenine oči / JA, TY a Rolo
o 17.00 hod. / Mariánske námestie
 

SLNKO NA SKALÁCH 2019
outdorový festival / Kemp Slnečné skaly – Poluvsie
 
 

7. september

ZACUP 2019
nástupca preteku Žilinská 1000ka / Straník
 

Community Run 2
Námestie Andreja Hlinku
 

SLNKO NA SKALÁCH 2019
outdorový festival / Kemp Slnečné skaly – Poluvsie
 
 

8. september

SLNKO NA SKALÁCH 2019
outdorový festival / Kemp Slnečné skaly – Poluvsie
 
 

9. september

Z Burianky do Bábkového podkrovia
(pre deti) / o 14.00 hod.
 

Z Burianky do Lorety
o 16.00 hod.
 
 

10. september

Z Burianky do Bábkového podkrovia
(pre deti) / o 14.00 hod.
 

Z Burianky do Lorety
o 16.00 hod.
 

Sofokles / Gräffinger / Mato: Anti-Goné
Súčasná opera
o 19.00 hod. / Nová synagóga
 
 

11. september

Z Burianky do Bábkového podkrovia
(pre deti) / o 14.00 hod.
 

Z Burianky do Lorety
o 16.00 hod.
 

Sofokles / Gräffinger / Mato: Anti-Goné
Súčasná opera
o 19.00 hod. / Nová synagóga
 
 

12. september

Z Burianky do Bábkového podkrovia
(pre deti) / o 14.00 hod.
 

Z Burianky do Lorety
o 16.00 hod.
 

Sofokles / Gräffinger / Mato: Anti-Goné
Súčasná opera
o 19.00 hod. / Nová synagóga
 
 

13. september

Z Burianky do Bábkového podkrovia
(pre deti) / o 14.00 hod.
 

Z Burianky do Lorety
o 16.00 hod.
 
 

14. september

Žilinský festival kávy
Nová synagóga
 
 

15. september

Žilinský mestský polmaratón 2019
10.00 – 18.00 hod. / Námestie A. Hlinku
 
 

19. september

Deň zdravia
Námestie A. Hlinku
 

Žilinská plavecká štafeta
6.00 – 20.00 hod. / Mestská plaváreň Žilina
 

Stará Pazova
prezentácia srbskej kultúry a jedál / Mariánske námestie
 
 

20. september

Žilinský literárny festival
Námestie A. Hlinku
 
 

21. september

Žilinský literárny festival
Námestie A. Hlinku
 

Žilinské blatícko 2019
o 10.30 hod. / Lesopark Chrasť Žilina
 
 

27. september

Festival seniorov
Mariánske námestie
 

FIGA – festival inej gastronómie
Námestie A. Hlinku
 

ŽILINA ŽIJE
 
 

28. september

FIGA – festival inej gastronómie
Námestie A. Hlinku
 

ŽILINA ŽIJE
 

Vegánske hody Žilina
Stanica Žilina-Záriečie
 
 

29. september

FIGA – festival inej gastronómie
Námestie A. Hlinku
 

Vegánske hody Žilina
Stanica Žilina-Záriečie
 
 


Október

4. október

Primátorský deň
Mariánske námestie
 

Beh pre najmenších
Námestie A. Hlinku
 

Žilinský kapustný deň
Mariánske námestie
 


ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ